UOC.LV

Harry Potter and the Half-Blood Prince - apskats

Jaunās spēles Harry Potter and the Half-Blood Prince izstrādātāji, atšķirībā no autora idejas, ir izrādījuši humanitāti. Viņi ir izveidojuši neredzamu barjeru, kas aizsargā mācību iestādes audzēkņus no krišanas lejā pa brīnum-kāpnēm.

Ir sācies sestais Harija Potera mācību gads maģijas skolā. Kā parasti zēns apciemo Vīzliju ģimeni. Viņu satika Džinnija, nosaucot viņu par "izredzēto" un paziņoja, ka viņš ir kļuvis par Grifindoru Kvidiča komandas kapteini.
Uzreiz pēc ciemošanās Harijs dodas uz vilcienu. Tur arī sākas dažādas sazvērestības, kuras jums nāksies atrisināt visas spēles garumā.Tas nozīmē, ka jaunajam burvim nebūs miera. Jau uzreiz viņš satika skarbo skolotāju drausmīgā tērpā. Viņš lika iet uz dziru vārīšanas stundu. Pirmās stundas tēma bija "Dzīvās nāves" dziras vārīšana.

Jūsu priekšā ir galds ar dažādām bundžām, mēģenēm un citiem maģiskajiem priekšmetiem. To visu vajag saliet maģiskajā katlā. Lai cik šķidrumu tajā liesi - katls nekad nebūs pilns. Katrai dzirai ir sava recepte. Tāpēc katlā sviest visu pēc kārtas nav ieteicams, jo kūpēs dūmi, un tos nāksies izkliedēt. Šis darbs prasa piepūli, un no sākuma viss liesies garām, mēģenes kritīs no galda un sasitīsies un tā tālāk. Pie tam skolotājs uzņem laiku. Ja nepaspēji izdarīt darbu noteiktajā laikā - viss jāsāk no jauna.

Veidot dziru nākas ļoti uzmanīgi, kamēr tā pieņem vajadzīgo krāsu. Bez tam, dziru vajag maisīt ar "peles" apļa kustībām un uzpūst ugunij. Ar laiku virtuālās rokas sāks klausīt un dzira vārīties.Beidzot Poters pabeidz stundu! Nabaga zēnam uzreiz tiek uzlikti jauni pienākumi, bet nevajag obligāti uzreiz tos pildīt. Pirms tam jūs varat izpētīt skolu. Uzreiz visa teritorija nav pieejama, bet ar laiku tā atbloķējas pildot sižeta uzdevumus. Lai neviens neapmaldītos, Gandrīz Bezgalvas Niks ir pieņēmis navigatora lomu. Vajag tikai atgriezties galvenajā izvēlnē, piespiest pogu "Kur?" un izvēlēties galapunktu, un uzreiz parādīsies spoks, kurš pļāpājot aizvedīs jūs līdz galapunktam.

Pētīt skolu un tās apkārtni ir diezgan interesanti. Jūs varat krāt spīdīgas nozīmītes, kuras var atrast gan mētājamies uz zemes, gan grūti pieejamās vietās. Sakrājot noteiktas kolekcijas, jums tiks piešķirti bonusi, piemēram, dzīvības līmeņa paaugstināšana. Šis bonuss jums noderēs cīņu laikā.

Pa skolu neklaiņos šausmīgi briesmoņi. Jums nāksies cīnīties dueļos ar citiem skolniekiem un agresīviem onkuļiem/tantēm, kuri vēlas nosūtīt Hariju tai saulē. Cīņās tiek atļauta tikai maģija, un pat ja jūs vēlaties kādam sadot pa muti savām rokām - neizdosies. Lai gan kam tas vajadzīgs, ja jums ir burvestības, kuras pretinieku nosit no kājām. Pēc burvestības pielietošanas pretinieks vairākas sekundes nespēj rīkoties. Bet nevajag atslābt, jo to pašu maģiju viņš var izmantot pret jums.Izvairīties no uzbrukuma var divos veidos - izvairoties no lidojošās burvju enerģijas un izveidojot aizsardzības barjeru. Lai uzvarētu nepietiek ar aizsargāšanos. Nākas izmantot apbrīnojamas burvestības. Maģija nerodas no vieniem klikšķiem bet arī no dažādām "peles" kustībām, kuras imitē manipulāciju ar burvju nūjiņu. Tikai dueļus tas nepadara interesantākus. Visu cīņu taktika ir pārāk vienkārša un vienmērīga, kā arī ienaidnieki ļoti reti izrāda intelekta pazīmes.

Lai arī kā dīvaini tas nebūtu, Kvidičs, tāpat kā dueļi, kļūst par rutīnu. Izstrādātāji ir gājuši pa to pašu ceļu un izveidojuši "sliežveida" lidošanu. Harijs patstāvīgi lido uz slotas, bet viss, kas nepieciešams no spēlētāja - trāpīt pa zvaigznītēm, kuras dod papildus laiku. Saķert slēpjošos bumbiņu ar caurspīdīgajiem spārniņiem paša spēkiem, kā tas bija Harry Potter and the Chamber of Secrets, nesanāks. Lidojums vienmēr notiks pa noteiktu maršrutu noteiktā laika posmā.

Nepietiek ar to, ka visas Kvidiča spēles ir pārāk līdzīgas viena otrai, tad arī konkurences no pretienieku komandas nav. Ķērēji uzrodas negaidīti un tieši tā pat pazūd, pilnībā nemēģinot saķert zibsni.Acīs krīt produkta vizuālā puse. Grafika ir Sony Playstation 2 līmenī. Sliktu darbu ir izdarījusi multiplatformas programma, gan uz PS3, gan Xbox 360 situācija nepaliek labāka par PC. Ja acis nokļūst ellē, tad ausis ielido paradīzē. Grūti iedomāties vairāk piemērotu mūziku šai spēlei. Apburošās kompozīcijas sevī satur vairāk burvestības, nekā visi lidojumi un burvestības kopā.

Tikko kā kaislības sākušas augt, negaidīti... spēle beidzas. Pēc sižeta līnijas noslēgšanās vēl var paskraidīt pa skolu, praktizēties dziru vārīšanā, vinnēt visus dueļus un uzvarēt Kvidiča sacensībās. Lai gan kam tas vajadzīgs? Piecu stundu diezgan skopu Harija Potera piedzīvojumu izmaksās 30 $.Piebildīšu, ka EA bija plānojis projektu izlaist pagājušā gada rudenī, bet filmas pirmizrāde tika atcelta uz šī gada vasaru, un elektronisko izklaižu korporācijai nācās pārnest spēles izdošanas datumu. Ar ko visu šo laiku nodarbojās izstrādātāju komanda no EA Bright Light? Varianti ir divi: vai nu printēja to, kam bija jāiznāk pagājušā gada rudenī, vai arī NEKO!


Plusi:
- Iespēja pastaigāties pa skolu
- Lieliski piemeklēta mūzika
- Dziru vārīšana

Mīnusi
- Nīkulīga grafika
- Spēles īsais ilgums
- Garlaicīgi dueļi un Kvidičs


Spēles gameplay:


Komentāri

    Komentēt