UOC.LV

Trešais jaunums no Valve puses

Kā jau daudzi bija prognozējuši, trešais jaunums ir... visai dīvaina paskata kontrolieris, kurš, vismaz pēc Valve ziņotā, īpaši neatpaliek no datorpeles funkcionalitātes ziņā.

Šis ērmīgā paskata kontrolieris ne tikai atbalstot visas spēles, kuras vien ir iespējams spēlēt ar peli, bet arī atbalstīšot spēles, kurām peles un klaviatūras atbalsta nemaz nav.

Lielie pūces acis atgādinošie apļi ir trackpadi un vienībā atšķirība no parastā portatīvā datora touchpada ir pilnīgi jaunais veids, kādā signāls no pirkstiem tiks nodots uz kontrolieri. Viss balstoties uz jauniem, īpaši jūtīgiem, duālās lineārās pretestības pārveidotājiem, kas būtībā ir divi magnēti, kuri nodošot spēlētājam informāciju par spēles vidi, personāža vai transportlīdzekļa stāvokli un ko tik vēl ne.

Kontroliera vidū novietotais mazais ekrāniņš ir taustāms un klikšķināms un var tikt lietots kā peles rullītis, apļveida skala un viss pārējais, ko Geibs savos sapņos ir iedomājies.

Turpinot labās ziņas, nāk paziņojums, ka šis kontrolieris būs pilnīgi izjaucams un saliekams, sabīdāms un salīmējams ar visām iedomājamajām detaļām, sākot no vāciņa krāsas nomaiņas, beidzot ar augstākās japāņu elektronikas brīnumu ievietošanu iekšpusē, ārpusē, augšā un apakšā. Kontrolieris nebūs ekskluzīvi lietojams uz steambox, bet to varēs lietot arī Windows, Mac, Linux un Dievs vien zin, kādu vēl operētājsistēmu lietotāji.

Un ak jā, ne vārdiņa no Valves par Hal... neko.


Komentāri

 1. Kalpens

  Es ceru, ka šis jaunās paaudzes kontrolieris būs pieejams latvietim. Varētu apsvērt ideju par tāda iegādi.

 2. ek123

  Jācer, ka beigās nebūs baigā vilšanās par kontroliera spējam.

 3. Krekeriits

  Cerams Wuu mūs aplaimos ar kontroliera review`u. Un paldies par rakstu udenszirni - viegli un ātri lasās ;)

 4. Finn

  Man vienigajam liekas ka latvija sitais aizies pec 2 gadi ?

 5. Krekeriits

  @Finn Kāpēc lai tā būtu?

 6. udenszirnis

  @Krekeriits He, paldies.

Komentēt