UOC.LV

Sarkanā parāde! (papildināts!)

6. maijs, AMD finanšu analīzes diena jeb AMD atklāj savus plānus nākotnei.

Nu labi, ir tomēr pienācis laiks sagaidīt sarkana karoga prettriecienu zaļajam un zilajam karogam vienlaikus. Kur mūs novedīs karš divās frontēs? To mēs vēl redzēsim.

Pirmkārt, jauni procesori un ligzdas. Pienāk diena, kad tiek uzlabots tas, kas nav salūzis pats. Līdz šim AM3+ ligzda, kas lieliski pildīja savu darbu kopš "Buldozeriem", bija augstākais punkts procesoru ligzdu nozarē, un visi, kas domā savādāk, var iet ratā, jo, ups, novirzījos no tēmas. Tāpēc mums sola AM4 ligzdu, kas paredzēta plānoto, pagaidām zem segvārda "Zen" paslēpto procesoru ģimenei. Solījumi ir... nu kā jau procesora ligzdai. Vairāk savienojumu procesoram ar mātesplati, ātrāka datu apmaiņa, un viss pārējais, ko var no tās vēlēties.

Protams, par pašiem procesoriem sīkumos ne pušplēsta vārdiņa netika izpausts. Bet vismaz pateica, ka 1 "Tikšķis" (Clock) būs vēl 40% garāks nekā pirms tam! Tātad par 40% vairāk labuma 1 labumā! Un, kaut kur tur iekšā, to procesoru vēderos būšot "Tīkls iekšpusē" jeb tāda lietiņa, kas ļaus labāk izmantot daudzus mazus kodoliņus. Neviens īsti nevar paskaidrot vienkāršos vārdos kā, tā lieta, darbojas, tāpēc arī es nemēģināšu. Kas mani biedē šajos procesoros? Netiek pieminēta saderība ar DDR3 RAM, un es noteikti nebūšu no tiem, kas reizē pirks jaunu mātesplati, procesoru un RAM.

Interesanti, ka starp paziņojumiem nav ne vārda par projektu "Skybidge", kas arī reiz senos laikos bijis saistīts ar procesoru izstrādi.

Protams, priviliģētajai CPU ģimenei aiz muguras parādē iet APU ģimene. (Īss paskaidrojums tiem, kas nezin: tie ir procesori ar iebūvētu videokarti.) Tiek solīta saderība ar DDR4 un DDR3 RAM, mazāks elektrības patēriņš par tādu pašu sniegumu nekā līdz šim, un ar GPU salīdzināma darbība (Ir grūti izvairīties no anglicisma: "Performance").

Un protams, parādi noslēdz visvairāk gaidītā GPU ģimene. Šī ģimene vēl ir tikai izstrādes stadijā, tāpēc mums vēl nav parādītes skaistas bildītes ar jaunajām videokartēm. Tikmēr mēs varam paklausīties vismaz solījumus. Tiek solīts taupīt 2x vairāk elektrības nekā līdz šim (Kas vaina apmēram 500w pie pilnas slodzes? (R9 295x2)), vairāk VRAM, labāku uzvedību uz 4k un VR, un otrās paaudzes HBM (Īsti neskan tulkojums "Ļoti platjoslas atmiņa").

Kad mēs uzzināsim kaut ko vairāk? Vilks vien zina kad. Kad mēs šito varēsim redzēt darbībā? Līdz 2016. gadam.

Starp citu, nekas no šajā bilde attēlotā nav patiesība. Arī viņi par šo lietu zina tikpat daudz cik mēs.

Un lūk kur arī uzpeldēja... kaut kas AMD kanālā, bet tas izskatās pēc videokartes sāna.


Komentāri

  1. Wreck

    Pilnīgs oftopiks - Tikai dēļ ši raksta, atradu komūnistisko podkāstu..Yay! Par tēmu, ņjā. Manā skatījumā socketu maiņas ir viens liels izstrādātāju bizness, kur mātesplašu ražotāji sadarbojas ar AMD un Inteli, lai cilvēki vairāk pirktu tās mātes plates.

  2. Bender

    @Wreck Galīgs bullshits, vecais AMD sockets bija galīgi novecojis un nemaz tik bieži šī maiņa nenotiek.

  3. Finn

    @Wreck rerubi vsp bazaru

Komentēt