UOC.LV

The Curious Expedition ieskats

Pavadot vairākas stundas jau pieejamā Early Access spēlē The Curious Expedition (jeb Ziņkārīgā Ekspedīcija) jāatzīstas, ka šis roguelike expedition simulātors ir viens no vis interesantākajiem, ko pēdējā laikā esmu spēlējis. Tas ir kārtējais Kickstarter-radītais projekts no Vācu izstrādātājiem Maschinen-Mensch, kuram Steam Early Access savas durvis atvēra 2015. gada 19. maijā. Kompānija sola ka spēles final build iznāks kaut kur gada beigās.

Šis apskats tika izveidots izmantojot spēles kopiju kuru atsūtija izstrādātāji.

Pašā sākumā mums tiek dota iespēja izvēlēties savu personāžu. Ne jau tavu tipisko Indianu Džounsu, bet gan īstas, vēsturiskas personas. Dažas no tām sevī iekļauj Čārlzu Darvinu, Amēliju Erharti, Nikola Tesla un daudzus citus 19. un 18. gadsimta zinātniekus un atklājējus. Iepriecina arī tas, ka personāžiem no sākuma tiek dots katram savs ekipējums un komandas biedrs, kā arī viens perks kas uzlabo jūsu izvēlētā personāža spējas (inventārā parādās vieta vēl diviem priekšmetiem, u. tml.)

Spēlei sākoties mums pastāsta ka esam neliela pētnieku kluba biedrs, un ka esam saderējuši ar pārējiem četriem pētniekiem - ceļot pa pasauli sešās vienlaicīgās ekspedīcijās, konkurēt, lai redzētu kam beigās sanāks visvairāk slavas. Zinu, izklausās pēc ātras un nāvējošas izklaides, tomēr tur arī ir spēles būtība - nosist pāris stundas mēģinot apsteigt savus konkurentus.

Grafika

The Curious Expedition izmanto diezgan interesantu 16-bit stilu, kas man īstenībā ļoti patīk. No sākuma var likties grūti atpazīt vienu lietu no citas, it īpaši tad kad aizceļo uz vēl neredzētu vietu. Tomēr kad ir dažas sesijas zem jostas, kļūst daudz vieglāk skatīties uz pixeļiem piepildītajām lokācijām. Ļoti atgādina spēles kā Realms of Arkania un Neo Scavenger.

Skaņa, mūzika

Mūzika mani pilnībā apmierināja, un lai gan soundtreku skaits šobrīd ir diezgan ierobežots, viņi uz kādu laiku paliks jums atmiņā. Skaņu efekti nav diezgan pievilcīgi, derētu uz viņiem vēl pastrādāt.

Spēles saturs

Galvenais mērķis savās ekspedīcijās ir mēģināt atrast zelta piramīdu. Mēģināt šeit ir atslēgvārds. Viens noietais lauciņš skaitās kā viena diena, tāpēc katru reizi jūs kustaties - tiek pamazām zaudēts saprāts. Saprāts ir norādīts violetā krāsā, blakus kompasam. Kad viss saprāts ir zaudēts, ar jūsu biedriem sāks notikt baismīgas lietas. Viena ekspedīcija var aizņemt no 10 līdz 30 minūtēm, skatoties kā jums veicas. Savā ceļojumā var sastapt tirgotājus, vietējos iedzīvotājus, šamaņus ar kuriem var uzsākt barteru. Tā pat var arī sastapt plēsīgus dzīvniekus, piemēram tīģerus, panteras, hiēnas. Laikam gribēsies no viņiem izvairīties, jo nejaušas kļūdas dēļ var viegli tikt saplosīts. Combat sistēma darbojas tā - tiek izmantoti metamie kauliņi, tie kuri sāk kratīties var salikt kopā lai izveidotu dažādas attack kombinācijas.

Secinājums, kas nepatika.

Spēle nepastāsta to kas tev ir jāzina. Tutorial tev pastāstu tika to, kā pārvietoties un kā atrast zelta piramīdu. Būtu nu ļoti pateicīgs ja viņa labāk izstāstītu kā strādā combat sistēma (no sākuma nesapratu kas ir jāspiež, un ne tikai man tādas problēma bija) vai arī to ka vajag uzspridzināt magnētiskos kalnus, jo tie sajauc jūsu kompasu. Diemžēl pēc kādām divām stundām jau sāk apnikt. Ne jau tāpēc ka nav ko darīt, bet tāpēc ka dialogi, eventi un viss pārējais sāk atkārtoties. Ceru ka izstrādātāji ‎Maschinen-Mensch ņems to vērā un uzlabos The Curious Expedition, jo pat savā pašreizējā stāvoklī tai ir ļoti daudz potenciāla.

Ļoti gribas ieteikt šo spēli, tomēr rekomendēju mazliet pagaidīt lai izstrādātāji piestrādā uz nepilnībām, un pievieno vairāk kontenta.


Komentāri

 1. Wreck

  Tā turpini, tik derētu atturēties no drukas kļūdām.

 2. SarkanaisLempis

  Paldies, centīšos.

 3. udenszirnis

  Īkšķis gaisā.

 4. Čiekurs

  Paldies par apskatu!

Komentēt