UOC.LV

Escape Goat 2 apskats

Oriģinālais Escape Goat man ļoti patika. Viss no brīnišķīgās 8-bit grafikas, asprātīgam līmeņu dizainam, soundtrekam un puzzle elementiem. Un tagad, visu jauno Indie spēļu burzmā atceros - kādu laiku atpakaļ taču iznāca Escape Goat 2! Kārtējais hits no MagicalTimeBean mani uzreiz aizrāva, kāpēc, izklāstīšu zemāk.

Mēs esam purpura krāsas kaza, un mūsu mērķis ir tikt laukā no cietokšņa, pa ceļam atbrīvojot aitu dvēseles. Ne kāda sižeta te īsti nav, tomēr redzot kā galvenais uzsvars tiek likts uz puzzle aspektu, tas nav nekas pārsteidzošs. Tomēr sižeta trūkums nav nekas slikts, un pie tam - tas taču ir platformers.

Un kā jau pierasts platforming spēlēs, kontrole pār purpura kazu ir ļoti gluda. Šeit ir viss pie kā spēlētāji (un es) ir pieraduši: double-jump jeb dubult lēcieni, ātrs dash uz priekšu un spēja aktivizēt slēdžus. Klāt tam visam mums ir ļoti neparasts biedrs - maza pele, kas var kāpelēt pa sienām, izspraukties tur kur kaza nekādi nevar, un aktivizēt slēdžus.

Grafika

Escape Goat 2 izskatās tik sasodīti labi, ka vienkārši nevar nepamanīt cik daudz pūļu izstrādātājs Ian Stocker ieguldījis šajā spēlē. Milzīgs uzlabojums pāri Escape Goat, kur dominēja 8-bit grafika. Apgaismojums arī tika uzlabots, radot fantastisku izjūtu kas saglabājas līdz pašām spēles beigām.

Skaņa, mūzika

Soundtreks ir lielisks. Tas bija tāds pirmajā daļā, un palika tās turpinājumā. Viņu nevar aprakstīt, tas ir jādzird pašam. Viens vai divi treki tika ņemti no citas Iana spēles - Soulcaster, bet par to pastāstīšu kādā citā apskatā. Un pie tam - arī tie ir diezgan labi. Priekš platformera skaņu efekti ir apmierinoši, kā sava žanra spēlei pienākas.

Spēles saturs

Escape Goat 2 ir platformers, to es jau teicu simtām reižu. Galvenais uzdevums ir tikt no viena līmeņa uz nākošo, un tas arī viss. Katrs līmenis ir ar kaut ko īpašs, vienā vajag izmantot savu peļu draugu, un citā vajag izmantot apkārtējo vidi lai progresētu. Kazu mēģinās apturēt asie zāģi kas trauksies jums virsū, cietokšņa sargi kas šauj uguni, un daudz kas cits. Ejot uz beigām, puzles kļūs ar vien sarežģītākas, tomēr neviens līmenis neliksies par sarežģītu.

Secinājums, kas nepatika

Kā lai negribētos to teikt, bet tomēŗ ir dažas lietas kas man nepatīk EG2. Pirmkārt - tā ir diezgan īsā. Es viņu pabeidzu trijās stundās, citi pat divās. Pastāv arī Steam Achievement kuru var iegūt izejot cauri spēlei 30 minūtēs. To gan var izdarīt tikai tad kad zini kā atrisināt katru līmeni, tas ir, kad jau reizi esi pabeidzis spēli. Un arī tad kad esi to izspēlējis, nav nekādas jēgas sākt to no sākuma, jo viss būs tieši tas pats kā iepriekš. Escape Goat 2 pastāv arī Steam Workshop un Level Creator kas ļauj izveidot pašam savu līmeni un ļaut to spēlēt citiem.

Vai ir vērts iztērēt 9 Eiro uz šis spēles? Noteikti, tomēr ja vēl joprojām neesi pārliecināts(a), pagaidi līdz kārtējai Steam izpārdošanai un nopērc to tur.

9/10

Es dodu Escape Goat 2 šādu vērtējumu jo tā tik tiešām ir lieliska spēle, tomēr tās ilgums un replayability pavelk to uz leju.


Komentāri

 1. udenszirnis

  Klau, kas tev ļauj publicēt šitos? Nopietni. Otrajā teikumā: "Viss no brīnišķīgajai 8-bit grafikai" vai "Viss no brīnišķīgajās 8-bit grafikas, "? Prieks jau ka kāds raksta, tikai raucu uzacis kad manus rakstus vienu pēc otra brāķē ārā, bet publicē šitādu sviestu.

 2. Wreck

  @udenszirnis Tu tikko smagi nofeiloji :) Ja labo kļūdas, ilzabo pareizi :)

 3. udenszirnis

  "Viss no brīnišķīgās 8-bit grafikas"*

 4. SarkanaisLempis

  Atvainojos, izlaboju dažas kļūdas.

 5. robocop

  @udenszirnis Wow! Šejos UOC laikos kad jau tā nekada aktivitātē te nav, būtu vismaz priecājies kad kāds kaut ko dara. Protams no kļudām vaig izvairīties :)

 6. udenszirnis

  Labi, es saprotu ka uzrastītu kritisku komentāru, un vienlaikus pielaidu to pašu kļūdu ko kritizēju. Slikti darīts, slikti. Un es arī cenšos uzrakstīt kaut ko par kautko kas, manuprāt, parādās interesants. Bet man ārkārtīgi grauž nervus ka manus pēdējos, apmēram 4 rakstus nepieņem bez paskaidrojuma, un mūžīgi atstāj melnrakstos. Saprastu vēl ja būtu kā argāk, kad man Wuu atsūta vēstuli un tieši norāda, kas ir nepareizi un to izlaboju. Šitā vienkārši nosit visu apetīti rakstīt un 0. Ja varētu pats publicēt, tad vismaz zinātu no komentāriem ko ir jāizlabo, bet šitā... nu pīļu sūdi.

Komentēt