UOC.LV

Halfway apskats

Kas sanāk kad sajauc turn-based stratēģiju, rpg elementus ar sci-fi sižetu? Halfway no izstrādātājiem Robotality - lūk kas sanāk. Teikšu atklāti - turn-based stratēģījas spēles man mūžam likās tā kā pagrūtas (oriģinālas X-Com), un šī spēle nebija izņēmums. Un nu, atkal atbildēšu uz sekojošo jautājumu - vai ir vērts iztērēt 9,99€ uz Halfway?

Liels paldies Robotality par atsūtīto spēles kopiju.

Spēle sākas mums pamostoties uz kosmosa kuģa Goliāts. Mums tiek atsūtīta ziņa caur kādu vecu interkomu, sakot ka Goliātam tika veikts uzbrukums un mums ir jātiek līdz kuģa dzīvojamām telpām. No sākuma sižets var likties nedaudz stereotipisks, tomēr izejot cauri visai spēlei noteikti gribēsies turpinājumu. Vismaz man gribējās. Jau pašā sākumā acīs krīt ļoti detalizētā apkārtne, redzams ka izstrādātāji krietni pastrādājuši. Zinu, pēdējā laikā es kaut kādi aizrāvos ar visām šīm 16-bit spēlēm, apsolu ka priekš nākamā apskata izmēģināšu ko jaunu.

Attēlā redzams mūsu pagaidu štābs. Šeit mēs varam uzsākt sarunu ar vienu no mūsu komandas biedriem, iegādāties ekipējumu un granātas (dārgas, bet ļoti efektīvas), kā arī izdalīt munīciju un ieročus.

Nekad nevar zināt kas notiks tālāk. Vai ir vērts izmantot pēdējo aptieciņu uz ievainotā komandas biedra? Varbūt paveiksies un viņam netrāpīs? Kas mani gaida aiz tām durvīm? Halfway tā visa ir ļoti daudz. Viens nepareizs gājiens un var palikt ne tikai bez munīcijas.

Grafika

Ļoti detalizēta apkārtne un personāži, viegli saprast uz ko skaties. Viena problēma ar ko es saskāros spēlējot Halfway, ir tas ka dažreiz nevar īsti zināt uz kā var uzspiest, un kas ir vienkārši daļa no apkārtējā fona. Tas notika diezgan bieži, tomēr spēles gaitu tas pārāk neaizskāra.

Skaņa, mūzika

Diezgan labs soundtreks, ne kas īpašs, bet man patika. Priekš turn-based stratēģijas spēles skaņu efekti varbūt nav tik svarīgi, tomēr Robotality uz tiem ir labi pastrādājuši.

Spēles saturs

Halfway ir Single-player orientēta spēle. Ja meklē spēli ar Multiplayer režīmu vai arī vienkārši gribi veikt misijas ar draugiem Co-Op režīmā - šeit tu neko no minētā neatradīsi. Izstrādātāji ir pievienojuši spēlei Steam Workshop support kas ļauj izveidot pašam savas misijas un ļaut tās spēlēt citiem. Ar nožēlu jāsaka ka neviens pagaidām to darīt nesteidzas, neskatoties uz to ka spēle izgāja kādu labu gadu atpakaļ. Katrā līmenī ir kaut kāds uzdevums - vajag izglābt kārtējo komandas biedru, ieslēgt ģenerātoru un tamlīdzīgi. Tuvojoties beigām tas var kļūt nedaudz apnicīgi, tomēr katrs līmenis ir ar kaut ko īpašs.

Secinājums, kas nepatika

Spēlēs kā Halfway nav īsti kam nepatikt. Tomēr izņemot apkārtējā fona problēmu, ir vēl viena lieta kas man nepatika, un tā ir ieroču daudzveidība. Jā, spēlē ir pietiekami daudz ieroču veidu un katrs no tiem ir ar kaut ko īpašs. Vienā var būt tika trīs lodes, tomēr tas nodarīs lielu damage pretiniekiem. Bet spēles gaitā ļoti ātri saproti ka sniper ir pārāka pār visiem citiem ieročiem, un vispār nav jēgas ņemt kaujā ko citu.

8/10
Lieliska spēle. Pastāv dažas nepilnības, tomēr par tādu cenu noteikti jāņem. (Ja vien neesi turn-based strategy fans.)


Komentāri

  1. Intrudery

    es laikam palieku vecs, neciešu tos mākslīgos pikseļus

Komentēt