UOC.LV

Titāns par grašiem

Šī gada 7. maijā tika prezentēta Nvidias jaunā GPU saime, kas nodēvēta par godu franču matemātiķim, fiziķim, izgudrotājam un rakstniekam - Pascal.

Tehnisku jaunievedumu un terminu, ko varējām dzirdēt šinī prezentācijā, protams, ir daudz, bet galvenokārt jau mums interesē kā ir ar veiktspēju iekš spēlēm un cenu. Pirmatnējie jaukie zīmējumi, tabulas un diagrammas bija skaistas, bet vēlme prasa pēc reālas veiktspējas demonstrācija ar FPS, ko varējām sākt pētīt 17. maijā, sākot no 16:00 pēc Latvijas laika (laikam arī lietuviešu un igauņu), kad beidzās embargo uz apskatu publicēšanu tiem laimīgajiem apskatniekiem, kas saņēma GTX 1080. Īsāk sakot un kā daudz kur saka - mums ir jauns karalis! GTX 1080 jauda ir nepārspējama jeb tas ir izcilākais GPU kāds šobrīd ir radīts geimeriem.

Bet, kas ir ar GTX 1070? Skatamies bildi zemāk!

Veiktspēja iekš spēlēm vēl nav pieejama, bet viena lieta ir skaidra (relatīvi salīdzinot GTX 1080 rādītājus ar Titan X iekš spēlēm) - GTX 1070 būs līdzvērtīga, ja ne pat jaudīgāka par Titan X spēlīšu kapāšanā.

Cik tad šis prieks maksās? Oficiālā publicētā sākuma cena ir 379 USD, bet pieļauju, ka Latvijā sākot no 400 EUR ar mirstīgu cerību uz zemākiem cipariem. Un tagad salīdzini ar Titan X cenu, kas ir 4 ciparu kategorijā. Smiekls, ne?

Kad būs pieejams šis prieks? 2016. gada 10. jūnijs figurē kā oficiālais pieejamības datums, bet Latvijā? Nezinu, gan jau nedaudz vēlāk.

Rezumējot augstāk minēto - ja šobrīd plāno iegādāties jaunu GPU, tad uzgaidi un dieva dēļ nepērc GTX 970, GTX 980, GTX 980 Ti vai Titan X. Vēl tikai mazliet, pacietība ir tikums un kā likums - atmaksājas.


Komentāri

  1. Čiekurs

    Izskatās jau iespaidīgi! Ja jau par tādu cenu būs šis brīnums, tad noteikti plaukti bodēs būs tukši!

Komentēt