UOC Forums: Dalamies ar pieredzi. Satiksme un velo. - UOC Forums

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

Dalamies ar pieredzi. Satiksme un velo.

#1 User is offline   RaimondsM Icon

• Rakstāmmašīna
  • Icon
  • Group: Lietotājs
  • Interests:Atcerēties uzlikt modinātāju uz darbu.

Posted 10 March 2015 - 08:03 PM

Es nez, pavasaris vai kas, bet pēdējo dienu laikā pacēlās man tēma īpaša. <_<

Padalamies ar savu pieredzi piedaloties satiksmē ar velo.

Pozitīvais. Negatīvais. Dalamies ar saviem stāstiem, pārdomām, atgadījumiem, idejām...
Gandrīz nosities. Gandrīz sabrauca. Cūka uz ceļa. Bedre liela. Gājēji. Auto. Suņi.
Viss kas saistīts ar velo satiksmē. B)
-Main PC: i7 4770, 8 GB, 120 GB SSD, 256 GB SSD, 2x 2 TB HDD, GTX1070, 27' 2560 x 1440, Corsair SP2500 2.1
-BackUp laptop: Acer Extensa 5230; C2D T6500, 3 GB, 60 GB SSD, 15.4' 1280x800
-2nd Lan Party Beast: Acer Extensa 5220, T2370, 3 GB, 60 GB SSD, 15.4' 1280x800
-Kid's PC: Core2Duo E4400, 2 GB, 60 GB SSD, 160 GB HDD, 9800GT, 20' 1680x1050
-Console: XBOX360 + Kinect
-Home Theater: Samsung 40' 1920x1080, Logitech Z906 (5.1 wall mounted)
-Audio Setup: Pioneer VSX-423-K, Pioneer S-ES3TB
-Other: Samsung Note3, Samsung P6200, Samsung UE32H5000, Samsung Tab A 9.7, TpLink MR3220, TpLink N750, Canon SX510HS
0

#2 User is offline   Wreck Icon

• Rakstāmmašīna
  • Icon
  • Group: Moderators

Posted 10 March 2015 - 08:36 PM

Pats neesmu velobraucējs, bet bieži kaitina, ka velosipēdisti brauc pa ceļa vidu, un pat necenšas palaist garām auto. Vienreiz gadījās - brauc velosipēdists pa ceļa vidu, a blakus nepārtrauktā līnija..Nu neko - braucu garām. Pēc pārdesmit metriem apturēja policija. Nebija forša sajūta.
Vēl ļoti bieži ir situācijas, kad velosipēdisti mauc pāri pārejām nenokāpjot no velo - tad nu dod pa mēmajiem.
0

#3 User is offline   udenszirnis Icon

• Komūnists
  • Icon
  • Group: Redaktors

Posted 10 March 2015 - 11:31 PM

Pērnvasar ar riteni vizinājos pa lauku ceļiem. Braucu uz zīmē norādīto apskates objektu. Ceļš nu 100% ka pareizais, a bet ceļš tāds švakāks un švakāks paliek. Beidzas kalna pakājē pļavas vidū, esmu pilnīgā neizpratnē. Karte un loģika rāda pareizi, tam ko meklēju jābūt 50 metri ap mani. Uzkāpju kalnā, neko neatrodu. Nu, vismaz nobraukt lejā jābūt forši. Priecājos par kalnu, nedaudz aizraujos ar ātrumu. Zem zāles vidēja izmēra kurmja rakums. Nu protams, es slaidā lokā pāri, ar seju zālītē un ar vēderu nolaužu vienu stūres "ragu". N@#UJ nolamājos tā ka putni paceļas no kokiem un 20 minūtes zālītē padomāju par dzīvi. Nākamajā dienā no vietējiem noskaidroju, ka meklētais objekts bijis tieši otrā kalna pusē, kurā es nenobraucu.
Brauciena bilance: stipri sasista vēlme nedēļu kaut kur braukt ar riteni. Bet vismaz noskaidroju konkrēti cik skaļi es varu nobļauties Posted Image

Tā, tas stāsts nu izstāstīts. Bet satiksmē ir tā, ka vnk pašam jāskatās vai kādam netraucē un jāturas iespējami tuvāk ceļa malai. Un piezīme ko es aizrādu daudziem (velo)braucējiem krustojumos: Taču parādiet kaut ar pirkstu kur jūs griezīsities! Tas ka tev nav pagrieziena lukturu, nenozīmē ka nevienam nav jāzin kur tu griezīsies! Šoferis nav gaišreģis.

This post has been edited by udenszirnis: 10 March 2015 - 11:36 PM

0

#4 User is offline   Skichy Icon

• Lasu noteikumus
  • Icon

Posted 11 March 2015 - 03:08 AM

View PostWreck, on 10 March 2015 - 08:36 PM, said:

Vēl ļoti bieži ir situācijas, kad velosipēdisti mauc pāri pārejām nenokāpjot no velo - tad nu dod pa mēmajiem.

Te nu tu gan kļūdies. Velosipēdistiem nav jā nokāpj no velo ,lai šķērsotu pāreju.
0

#5 User is offline   Wreck Icon

• Rakstāmmašīna
  • Icon
  • Group: Moderators

Posted 11 March 2015 - 06:37 AM

View PostSkichy, on 11 March 2015 - 03:08 AM, said:

Te nu tu gan kļūdies. Velosipēdistiem nav jā nokāpj no velo ,lai šķērsotu pāreju.

Uz regulējamajām pārējām DRĪKST, braukt pāri ar noteikumu, ka tu to dari gājēja ātrumā :>
Uz neregulējamajām pārējām Tu arī DRĪKSTI braukt pāri. BET tev nav priekšrokas, un man nav tevi jālaiž, jo CSN ir skaidri rakstīts :
Gājēju pāreja - brauktuves daļa, kas apzīmēta ar [...] paredzēta gājēju pāriešanai pāri brauktuvei.

Drīkstēt drīksti, vispirms gan palaižot autovadītājus. Jo gājēju pārējā priekšroka ir tikai gājējiem.

This post has been edited by Wreck: 11 March 2015 - 06:38 AM

0

#6 User is offline   RaimondsM Icon

• Rakstāmmašīna
  • Icon

Posted 11 March 2015 - 06:25 PM

Es kā velobraucējs.

Pieredzē bijušas 2 epizodes, kad pie sevis nodomāju - "Nu, ir beigas klāt! Āmen..."

Pirmais gadījums.
Pats biju pilnīgi, absolūti vainīgs un idiots. <_<

Rīga.
Deglava iela virzienā uz Centru (pārbraucot pāri tiltam), krustojumā ar Valmieras ielu.
Posted Image

Krustojumā ir luksofors ar papildsekcijām.
Vairākkārt tur ir braukts un pirmo reizi sanāca tā, ka ir Zaļā gaisma un bija brīvs ceļš.
Nezinu kāpēc, bet tikai krustojuma vidū, kad kauca mašīnas riepas no bremzēšanas, atjēdzos, ka man nav galvenais ceļš.

Bikses pilnas... Vienīgā reize, kad savas vainas dēļ šķita, ka beigas ir klāt.
Apstājos malā un ar žestu atvainojos šoferim.
Protams, viņš mani nolamāja. Pelnīti.

Otrs gadījums.
Rīga (Maskačka?)
Gogoļa un Sadovņika ielas stūris. Virzienā uz Centru.
Posted Image

Uzreiz pēc Zaļās luksofora gaismas, Mans virziens bija pāri krustojumam un uz priekšu, taču viens pajoliņš, kurš atradās vienu mašīnu aiz manis, izdomāja paspēt mani apdzīt un nogriesties pa labi.
Protams, nošķēla mani kopā ar velo, proti - atrados uz asfalta. Kaut kāda velo krāsa palika uz auto aizmugurējā spārna.
Fiziskas traumas neguvu, toties izbīlis bija tāds, ka "Nu, ir beigas klāt!".
Nu, neko - kā jau ierasts tādās reizēs - adrenalīns līst pār visām mālām pāri un sāku dauzīt ar dūrēm bagāžnieka vāku un aizmugurējo stiklu (nekam citam netiku klāt, jo velo nebiju novācis no sevis nost).
Aizbēga...
Nezinu, neiegaumēju pilnīgi neko par un ap auto - zinu, ka bija kaut kāds pelēcīgs tautas auto (Nissan, Honda?) un pie stūres onkulītis ap gadiem 50(?).

Ikdienā.
Ir vēl citas līdzīgas cūcības, bet taču tās nav salīdzināmas ar iepriekš minēto.
Nezinu, cik tas ir pareizi / nepareizi (utt), taču ļoti bieži sanāk dzīties (pa ceļam) pakaļ kādai cūkai.
Ko daru panākot? - Ja izdodas noķert stāvošu (luksofors, sastrēgums), tad es no ārpuses atveru priekšējās vai aizmugurējās durvis un parunājos. Un aizbraucu atstājot durvis vaļā, lai šoferim ir neērtības aizvērt.
Jā - ir man pīpināts, ir uz mani lamājušies, taču pagaidām atrāvies neesmu. Iespējams, kādreiz tas notiks.

Runājot par velo celiņiem, nevaru ciest, ka tur atrodas jeb kas, kas nav velo transports.
Pie noteikuma, ka ir iespējams apbraukt, pieciešu tikai - bērnu ratiņus, pensionārus un braucējus (slidas, dēļi, velo).
Ar visiem pārējiem kasos, lecos un aprunājos. Un vienmēr ar nolūku nobraucu bīstami tuvu tiem, kuriem nevajadzētu atrasties uz velo celiņa.

Būtībā viss. :unsure:
-Main PC: i7 4770, 8 GB, 120 GB SSD, 256 GB SSD, 2x 2 TB HDD, GTX1070, 27' 2560 x 1440, Corsair SP2500 2.1
-Other: Samsung Note3, Samsung P6200, Samsung UE32H5000, Samsung Tab A 9.7, TpLink MR3220, TpLink N750, Canon SX510HS
2

#7 User is offline   Krekeriits Icon

• Advencēts spameris
  • Icon
  • Interests:Tu!

Posted 14 March 2015 - 02:21 PM

Atzīšos - bieži pārkāpju noteikumus minoties pa pilsētu. Pat pārāk bieži, bet man patīk adrenalīns, kas rodas vizinoties tā, kaut apzinos, ka varu traumēt gan autovadītāju nervus, gan gājējus dažreiz.
Un par tām titānu cīņām. Gan velobraucēji, gan autovadītāji bieži vien uzvedās kā kretīni uz ceļa (viens pret otru) - abas puses vainīgas, bet ko tur padarīt. Vismaz cilvēkiem ir kāds ekšens ikdienā ar visiem tiem smieklīgajiem strīdiem :rolleyes:

Savukārt veloceliņi ir vienkārši pretīga vieta - Jūrmala-Rīga veloceliņš it īpaši. Sanāk braukt pa viņu katru dienu gan turp, gan atpakaļ un vienmēr gribās kādu nosist :D . Tizli stūres raustītāji, brauksim-4-vienā-rindā bariņi, staigāsim-4-vienā-rindā bariņi ir ikdiena. Raimonda metode braukt ļoti tuvu garām patiešām strādā - tas prieks dzirdēt aiz muguras kādu lamājamies ir brīnišķīgs.

This post has been edited by Krekeriits: 14 March 2015 - 02:27 PM

-1

#8 User is offline   RaimondsM Icon

• Rakstāmmašīna
  • Icon

Posted 30 April 2015 - 02:11 PM

Heh!

Braucot, pa ielu priekšā braucošā mašīna neparādīja labo pagriezienu (pagrieziens uz DUS), protams, es arī pats neiedomājos, ka pēkšņi auto mainīs braukšanas virzienu bez brīdinājuma un Āmen!

Gāju jautāt - kas par nelaimi, ka nerādam pagriezienus? - vēl negaidītāk, šoreiz dabūju nedaudz pa fizionomiju. :blink:
Īsti nesapratu par ko. :unsure:

Nospļauties par visu un līdzīgās situācījas, lai nepaliktu galīgi tukšā, jānopērk simboliskais gāzes baloniņš. <_<
0

#9 User is offline   Vito Ventura Icon

• That's how it's done !
  • Icon

Posted 30 April 2015 - 02:43 PM

Tāpēc man nepatīk cilvēki :D

Par pagriezieniem esmu ievērojis, ka ievērojama daļa autovadītāju nezina vai negrib rādīt pagriezienu, izbraucot no apļa. Ir pat tādi frukti, kas saka, ka braucot ārā pretējā pusē, pagrieziens nav jārāda un vēl visādas muļķības. Cilvēkiem patīk izdomāt pašiem savus noteikumus, un tad (kā redzams Raimonda pieredzē) vainot un pašrocīgi pat sodīt citus.
0

#10 User is offline   AbsolutVodka Icon

• Savējais
  • Icon
  • Chat with me

Posted 01 May 2015 - 06:51 PM

Ko Raimond saki par šito?

Kritiskā masa
0

#11 User is offline   RaimondsM Icon

• Rakstāmmašīna
  • Icon

Posted 02 May 2015 - 02:43 PM

Nepiedalos un neinteresējos par tāda veida pasākumiem, jo lielākoties braucu sporta pēc, nevis lai pārvietotos, turklāt - braucu pa ielu / šoseju, izņemot gadījumus, kad jāveic kreisais pagrieziens (intensīvā satiksmē ar velo tas ir nereāli, ja nav priekšroka).

Šķiet, ka šonedēļ pacēlās mēdijos ziņa, ka vairs nevarēšot pa ietvēm braukt ar velo. <_<

Pa lielam mani tas neskar un es par to nedomāju, taču viedoklis ir par un ap pārvietošanos ar velo pilsētā. :lol:

#_Lai pēc iespējas mazinātu negadījumu skaitu (kur velobraucējs ir vainīgs), uzskatu, ka ir visiem velobraucējiem jābūt Velosipēda vadītāja apliecībai (ja nav citas transportlīdzekļa vadītāja apliecības), lai, pirmkārt, būtu droši, ka velobraucējs zin noteikumus (nezinu kā citās pilsētās, bet Rīga ir pilna ar velobraucējiem, kuriem ir galvas invaliditāte un brauc kā ienāk prātā) un, otrkārt, lai būtu tāds kā likumīgs pamats saukt pie atbildības, ja velobraucēja vainas dēļ notiek kaut kāds negadījums (piemēram, uzbraucot virsū gājējam). Nezinu, cik tas būtu forši / neforši, taču man tas šķiet pareizi. :unsure:
Un, nē - man nav apliecības.

#_Infrastruktūra. Nu, nav pie mums tādas. Ir retām vietām kaut kādi veloceliņi un atsevišķas velo joslas uzzīmētas uz trotuāriem un ielām, taču ar to ir gaužām par maz. Turklāt neuzskatu, ka ir pareizi visus velo uzgrūzt tikai uz ielas vai tikai uz trotuāra. Tur kur tiešām tas ir saprātīgi izdarāms, manuprāt, labākais (un vienīgais) risinājums būtu savilkt atsevišķas velo joslas gan uz trotuāriem, gan uz ielām. Es gan saprotu, ka gan ielas, gan trotuāri ir tik plati cik tie ir un tāda kā saspiestība varētu būt, taču - konkrēti ir parādīts kur kurš drīkst atrasties.

#_Drošība. No personīgās pieredzes varu teikt, ka uz ielas jūtos nesalīdzināmi drošāk, nekā braucot pa ietvēm, neskatoties uz to, ka ir bijušas nopietnas "bikses pilnas & Āmen" situācījas uz ielas.
Braucot pa ielu, ieņemu savu mazo iedomāto joslu, braucu nemainot trajektoriju, pēc iespējas netraucējot autovadītājiem un netaisot nekādas debīlības, turklāt - ievērojot elementārākos satiksmes noteikumus. Uz ielas uzmanos tikai un vienīgi no auto un sabiedriskā transporta.
Braucot pa trotuāru, jāuzmanās no pilnīgi visiem - gājēji, tantuki, bērni, suņi, idioti, citi velo un mašīnas. Uz trotuāra var notikt dajebkas, jo uz ietvēm nav noteikumu - katrs pārvietojas kā grib (ātri, lēni, pa dajebkādu kustības virzienu un trajektoriju), turklāt - veikali, biroji, durvis, pieturas, vārtrūmes un krustojumi. <_<
0

#12 User is offline   Vito Ventura Icon

• That's how it's done !
  • Icon

Posted 02 May 2015 - 03:42 PM

View PostRaimondsM, on 02 May 2015 - 03:43 PM, said:

Šķiet, ka šonedēļ pacēlās mēdijos ziņa, ka vairs nevarēšot pa ietvēm braukt ar velo. <_<

Iesaku vēl pārlasīt pieejamo informāciju un kārtīgi visu apsmadzeņot. Nekur nav teikts, ka velosipēdisti vispār nevarēs braukt pa ietvi. Tas projekts drīzāk ir neskaitāmi ieteikumi velosipēdistiem izmantot esošos veloceliņus utt., bet tik un tā pa ietvi pārvietoties var, it sevišķi tie, kas nejūtas pārliecināti par savu drošību un braukšanas prasmēm.
1

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users