UOC.LV

Pirātisma stāvoklis 2016 gadā

Nesen PCGamer veica aptauju par pirātismu starp viņu saita apmeklētājiem, un nu ir publicējuši rezultātus. Tas nozīmē, ka ir pienākusi mūsu kārta izdarīt savus secinājumus no rezultātiem.

Vispirms aplūkosim, vai un cik daudzi vispār ir pirāti.

Hmm, nav tik traki kā biju iedomājies. Izskatās ka pirātisms tomēr tiem uzskatīts par kaut ko negatīvu, bet daudzi īsti necenšas no tā izvairīties.

Pieņemsim, ka Latvijā šī situācija ir tāda pati. Nu labi, nevajag smīdināt lasītāju. Visiem zināms ka vidusmēra latviešu puikam vecāki nedod naudu spēlēm un māca ka tas ir bērnišķīgi, tīri dēļ vārda 'spēle' asociācijām. Un nav daudzu to, kas 90tajos uzauga ar spēlēm mājās. Kas zin, varbūt jauztaisa šāda pati aptauja tikai Latvijā? Hmm, ideja nākamajam rakstam.

Varbūt pameklēsim pirātu iemeslus, kas viņus ir spieduši nodarboties ar šo amatu.

Nu labi, pirātisms automātiski tiek piedots nabagiem, viņiem tas ir pieļaujams. Ēdiens galdā tomēr ir svarīgāks. Sakarība šeit izskatās ļoti vienkārša: Jo vairāk naudas makā, jo mazāka vēlme būt pirātam. Bet pārsteidz pašu bagātāko pirātisma apjomi. Iespējams, ka viņu prioritātes ir dienišķās šampanieša pudeles pasniegšana uz jahtas saulrietā. Izskatās, ka bagātība ietekmē katra cilvēka iespēju nokļūt uz pirātisma taciņas (straumes?), bet paši bagātākie vienkārši ir samaitāti.

Aplūkosim dažādas valstis, kurās pirātisms ir populārs. Lai gan šeit nekādi pārsteigumi nav sagaidāmi. Nabadzīgajās valstīs pirāti būs uz viļņa, bagātajās nedaudz piezemētāki, Lietuvā un Igaunijā to būs daudz, un Latvijā to ir tik daudz ka mūs pat neiekļāva aptaujā. Un Serbijā cilvēki ir gatava maksāt tikai par "Kebab removal simulator 2016"

(piedodiet par nepilnīgo tulkojumu pēdējā attēlā) Un šeit pareģojums piepildās par visiem 100%. Argentīnā, Lietuvā, Rumānijā un Spānijā pirātisms plaukst un zeļ, bet Somi un Norvēģijas troļļi čakli maksā.


Komentāri

  1. Prikols

    Do what you want cause pirate is free ,you are a pirate!


Komentēt