UOC.LV

Particle Fleet: Emergence

Šausmīgi sāp kakls, tāpēc šoreiz nolēmu izveidot cita veida apskatu. Redzēsim, varbūt šis man liks rakstīt vairāk? Kas sanāk, kad paņem RTS tipa spēli, pievieno tai klāt līdz šim neredzētu spēļu ienaidnieku (lai arī cik banāli tas neizklausītos), jautru gameplay, un milzum daudz replayability? Particle Fleet: Emergence, lūk kas sanāk. Ceturtā spēle no izstrādātājiem (taisnību sakot - viena izstrādātāja) Knuckle Cracker, kura, tāpat kā pārējās trīs, tevi burtiski iesūks, un nelaidīs vaļā, kamēr nebūsi ieguldījis tajā vismaz kādas trīsdesmit stundas. Tad nu tā - vai ir vērts iztērēt 14,99 uz Particle Fleet: Emergence?

Stila ziņā, Particle Fleet: Emergence ir ļoti līdzīga Creeper World franšīzes spēlēm no šī paša izstrādātāja. Tā būtībā ir real-time (īstā-laika) stratēģijas spēle, kurā galvenais ienaidnieks ir sava veida plūstoša masa, kura pamazām apklāj visu spēles karti. Spēlētāja galvenais uzdevums ir šo masu iznīcināt, pārvaldot savu enerģijas daudzumu. Spēlētājs kontrolē masīvus kosmosa kuģus, kas ir aprīkoti ar vairākiem ieročiem. Lai tie varētu efektīvi darboties, un kaujas laikā nepārstāt šaut, šiem kuģiem ir nepieciešama enerģija, kuru iegūst, izvietojot uz kartes Omnijus (Omni's). Katram kuģim ir sava funkcija (zinu, ko domājat – katram kuģim galvenā funkcija taču ir visu iznīcināt. Šajā spēlē ir citādāk). Viena veida kosmosa kuģi var, piemēram iznīcināt emitētājus (emmiters), kas producē spēles galveno ienaidnieku, bet citi ir jau ierastie karakuģi, kas ir ekipēti ar lāzeriem un raķetēm.

Masīvas cīņas, tādas kā šī, Particle Fleet: Emergence notiek ļoti bieži. Spēlētājam būs nepieciešams vienlaicīgi cīnīties uz vairākām frontēm.

Katrā līmenī spēlētājs tiek pie kaut kā jauna. Tas var būt jauns ienaidnieka paveids, jauns kosmosa kuģis, un daudz kas cits.

Katra līmeņa sākumā, spēlētāja izredzes ir diezgan mazas, tomēr pamazām, savācot kopā pietiekami lielu floti, ir diezgan viegli uzvarēt.

Grafika

Spēles grafika ir ļoti vienkārša. Steam Community forumos daži spēlētāji sūdzējās, ka spēle vairāk atgādina Flash spēli, bet tā nemaz nav. Jā, kuģu dizains ir diezgan vienkāršs, bet tas nemaz netraucē spēles gaitu. Pietam - spēlē kā Particle Fleet, grafika nav galvenais. Ja ir tāds fantastisks, un jautrs gameplays, tad uz parasto grafiku var pievērt acis. Spēles Interfeiss ir nedaudz āķīgs, piemēram - datora peles ritenis tiek izmantots, lai rotētu kosmosa kuģus, un attālināt / pietuvināt ekrānu, tātad, la izdarītu pēdējo lietu, no sākuma izvēlētais kuģis ir jāatceļ (de-select).

Skaņa, mūzika

Ar šo spēlē viss ir labi. Diezgan labs, enerģisks soundtreks, ne kas īpašs, bet man patika. Priekš šādas tipa spēles skaņu efekti varbūt nav tik svarīgi, tomēr izstrādātāji uz tiem ir labi pastrādājuši. Sprādzieni skan ļoti patīkami.

Spēles saturs

Particle Fleet: Emergence ir vien-spēlētāja orientēta spēle. Ja meklē spēli ar kāda veida daudz-spēlētāju režīmu vai arī vienkārši gribi veikt misijas ar draugiem Co-Op režīmā - šeit tu neko no minētā neatradīsi. Spēle pastāv sešpadsmit galvenā sižeta misijas - ļoti atvērtas kartes, kur, kā jau pieminēju, bieži vajadzēs cīnīties uz vairākām frontēm, un kur ir vairākas pieejas, kā uzvarēt. Tomēr ar parastu vien-spēlētāju režīmu Particle Fleet: Emergence neaprobežojas, jo šeit ir iespēja izveidot pašam savas misijas, un vēlāk ar tām padalīties, ļaujot citiem spēlētājiem tās iziet. Spēlē arī pastāv iespēja ģenerēt pašam savas misijas, mainot lietas kā kartes lielumu, un daudz ko citu. Un beigās, klāt šim visam, spēlētājam tiek dota iespēja izveidot pašam savus kosmosa kuģu dizainus, tomēr, at nožēlu jāsaka, ka pieejamās opcijas šeit ir ļoti minimālas. Nav iespējams mainīt ne kuģa dzīvības punktus, ne ienaidniekam nodarīto kaitējumu, ne laiku, ar kuru kuģis tiek uzbūvēts. Šajā ziņā esmu nedaudz vīlies.

Secinājums, kas nepatika

Izņemot jau minētās interfeisa un kuģu veidotāja problēmas, Particle Fleet: Emergence nekā slikta vairs nesaskatu. Spēles laikā nesastapos (un ceru, ka arī nesastapšos) ar nevienu kukaini, un pat misijās, kurās ir milzum daudz ienaidnieku, raķešu, un vis kaut kā cita, spēle gāja ļoti gludi. Šoreiz secinājums sanāca tāds nedaudz īss. Varbūt tomēr vajadzēja taisīt video?

9/10
Lieliska spēle. Iespējams, spēles grafika dažus liks vilties, tomēr neskatoties uz to, Particle Fleet: Emergence iesaku visiem strategy žanra spēļu entuziastiem. Ja vēl neesi pārliecināts, vari izmēģināt spēles Demo versiju, vai arī paņemt, un nopirkt to šeit. Šī ir tieši tā tipa Indie spēle, kuru ir jāpērk un jāatbalsta.


Komentāri


Komentēt