UOC.LV

Necropolis: Brutal Edition

Kas sanāk kad paņem rogue-like žanra spēli, pievieno tai klāt interesantu grafisko stilu, kā arī četru spēlētāju Co-op režīmu? Necropolis: Brutal Edition no izstrādātājiem Harebrained Schemes. Teikšu atklāti - man nav tādu draugu, ar kuriem varētu uzspēlēt tieši šāda tipa spēles (priekš šī apskata, protams, bija nepieciešams tādu atrast), taču tas man šo spēli izbaudīt netraucēja. Un nu, ir pienācis laiks uzzināt - vai ir vērts iztērēt 27,99€ uz Necropolis: Brutal Edition?

Brutal Edition, ir īstenībā tāds kā sava veida apdeits, jo Necropolis oriģināli tika izlaista šī gada 12 jūlijā, tomēr spēlētāju atsauksmes nemaz nebija spožas. Izstrādātāji atrada sevī spēku izskatīt visas atsauces un nopietni piestrādāt pie projekta. Visi spēlētāji, kuri bija iegādājušies oriģinālo Necropolis, Brutal Edition atjauninājumu saņēmuši bez maksas, un skat - to gandrīz var nosaukt par pavisam citu spēli (labā nozīmē)! Brutal Edition [/i apdeitā, izņemot daudz jaunu pretinieku, jauna līmeņa, priekšmetu, ieroču, bruņu, un daudz kā cita, klāt nāk arī jauns spēlējams personāžs, ar nosaukumu [i]Brute (jeb, tulkojot Latviešu valodā - necilvēks), kurš kaujas laukā spēj izdzīvot ilgāk, nekā citi personāži. Un, pats galvenais, desmitiem ielāpu, jeb bug-fixes, kas spēli kopumā padarīja neaprakstāmi labāku. Izstrādātāji pacentušies, īkšķis gaisā.

Spēlētāji pārņem kontroli pār vienu no vairākiem personāžiem, kuri iekļūst noslēpumainā vietā, kuru uzcēla kāds ļauns gars vārdā Abraxis (Latviešu valodā netulkošu, pat neprasiet), un kāda lidojoša piramīda ar nosaukumu Bronzas Galva, kura vienmēr apsmej spēlētāju. Tur, mums būs nepieciešams nogalināt daudz jo daudz ienaidnieku, pārejot no līmeņa uz līmeni. Kā jau pieminēju, spēlētājs var izvēlēties starp diviem pieejamiem personāžiem, jeb klasēm. Par Necilvēku es jau parunāju, tāpēc pastāstīšu par otro, kuru sauc Nelieti (Rogue). Šis ir tavs tipiskais izveicīgais ''zagļa'' tipa personāžs, kurš spēj veikt ātrus uzbrukumus, tajā pašā laikā izvairoties no pretinieka uzbrukumiem. Spēle neaprobežojas ar default personāžu skiniem (skatos uz tevi, Mafia 3), un ļauj spēlētājiem ''apģērbt'' savu izvēlētās klases pārstāvi. Ir iespēja pamainīt tā dzimumu, apģērba krasu, kas ļoti iepriecina.

Kad saku, ka šī spēle ir grūta - es nejokoju. Necropolis, pirms, un arī pēc Brutal Edition atjauninājuma, ir ellešķīgi grūta.

Izstrādātāji Harebrained Schemes priekš spēles izveidoja speciālu valodu priekš ieskaņotajiem dialogiem, kas padziļina spēlētāja interesi par spēles visumu.

Spēlētājam ir pieejams kraftings (crafting), kas ļauj izveidot sev pārtiku. Tiesa gan, tajā jutos nedaudz vīlies, tomēr tik un tā - tas jums vairākkārt noderēs.

Grafika

Necropolis: Brutal Edition necenšas apstulbināt spēlētāju ar infarktu izraisošu (un datoru spīdzinošu) grafiku, līdz ar to šeit man nekādu iebildumu arī nav. Spēle izmanto ļoti interesantu grafikas stilu - low poly, un spēles krāsas arī ir ļoti ''pievilcīgas,'' ir ļoti atšķirt vienu pretinieka veidu no cita. Spēles grafika neizrauj spēlētāju no spēles procesa, tāpēc mēs iegūstam ļoti simpātisku un rūpīgi nostrādātu attēlu. Spēles līmeņi ir ļoti skaisti, un jo tālāk (līmeņu ziņā) tiksi iekš Necropolis, jo interesantāki tie kļūs. Laikam ka vienīgais mīnuss, ko šeit varu saskatīt, ir tas, ka spēlei izmantojot procedural generated (jeb procesuāli ģenerētus) līmeņus, dažas vietas var likties vienādas, it īpaši, kad spēli pārspēlē vairākas reizes.

Skaņa, mūzika

Ne pats labākais soundtreks, lai gan tas bieži izkāpj no ierastā Indie spēļu robežām un spēj radīt pareizo mistisko noskaņu, izmantojot padrūmu ambient. Mūzika netraucē pašam spēles procesam un neiedzen nostalģiskā garlaicībā, līdz ar to noder par lielisku fonu. To pašu var teikt par spēle dzirdamajiem skaņas efektiem - pietiekami kvalitatīvi, bet ne izcili, vienkārši kā piedeva spēles geimplejam.

Spēles saturs

Izpildot Bronzas Galvas kvestus, vai uzdevumus, spēlētājam, kā atlīdzībā, tiek doti taloni, kurus var izmantot lai nopirkt grāmatas jeb kodeksus, kas būtiski izmaina spēles gaitu, vai, piemēram, talonus var arī izmantot kā atslēgas, lai atvērtu zelta lādes, kurās atrodas spēlētājam noderīgi priekšmeti. Parunāsim uz cīņas sistēmu (combat). Šī nav viena no Batman: Arkham spēlēm, kur var trakumā spiest taustiņus uz klaviatūras, cerot, ka uzvarēsi. Ja šeit ko tādu pamēģināsi, tiksi satriekts gandrīz uzreiz. Tā vietā, spēlētājiem ir rūpīgi pārvaldīt savu izturību (jeb stamina), un uzbrukt tieši tad, kad parādās šāda iespēja. Cīņas Necropolis jūtās ļoti ātras un jautras, tomēr ļoti grūtas. It īpaši, ja cīnies pret veselu baru skeletu, kur viena kļūda var būt letāla.

Kā jau pieminēju, spēlē pastāv Co-op režīms. Tavai spēlei jebkurā laikā var pievienoties līdz pat trim draugiem, kas būtiski maina spēles gaitu. Šeit būt jābūt ļoti uzmanīgam, jo friendly fire ir ieslēgts pēc noklusējuma, tāpēc jāskatās, kur vicini zobenu. Ja kās no taviem draugiem nomirst, nevajag bēdāties, jo pārējiem spēlētājiem ir dots neliels laiks, lai savu draugu atdzīvināt. Ja tas netiek izdarīs, spēlētājs atdzimst pirmajā līmenī ar default ieročiem un priekšmetiem. Pievienoties drauga spēlei ir neaprakstāmi vienkārši, dodot draugiem iniciatīvu savākties kopā vēl un vēl.

Secinājums

9/10

Necropolis: Brutal Edition ir ļoti jautra spēle. Jā, cena, iespējams, ir nedaudz par augstu. Tomēr neskatoties uz to, es ne reizi nesaskaros ne ar vienu kukaini, un pat ja tādi vēl pastāv, esmu pārliecināts, ka izstrādātāji Harebrained Schemes tos noteikti izlabos. Saistībā ar šo spēli var vilkt paralēles ar lielu daudzumu izcilu dungeon crawler žanra spēļu, un tieši ar to, Necropolis: Brutal Edition saņem šādu reitingu. Iesaku visiem, kas ''ir draugos'' ar tādām spēlēm kā Darkest Dungeon, Dark Souls un Diablo franšīzes spēlēm, un citiem. Spēli var iegādāties šeit.


Komentāri


Komentēt