UOC.LV

Orwell

Kas sanāk, kad paņem lielisku sižetu, pievieno tai klāt skaistu un unikālu grafikas stilu un interesantus gameplay elementus? Orwell no izstrādātājiem Osmotic Studios, lūk kas sanāk. Teikšu atklāti - šāda tipa spēles ne visiem ies pie sirds, taču domāju, ka ar šo apskatu jūs noteikti ieinteresēšu. Un nu, ir pienācis laiks uzzināt - vai ir vērts iztērēt 9,99€ uz Orwell?

Orwell ir epizodiska spēle, kurā liels uzsvars ir likts uz sižetu. Spēlētājs tiek izvēlēts drošības sistēmas Orwell testa fāzei, lai pārraudzīt Nācijas iedzīvotājus, un pasargāt tos no teroristu uzbrukumiem. Spēles darbība tiek uzsākta 2017. gada 3. Aprīlī, spēlētāja personāža pirmajā darba dienā. Mūsu vadītājs, Saips, iepazīstina spēlētāju ar Orwell sistēmu, kad pēkšņi, pilsētas laukumā atskan sprādziens. Ir noticis teror uzbrukums, kura rezultātā mirst trīs civiliedzīvotāji. No šī brīža, jums tiek dots uzdevums vākt informāciju, un atrast uzbrukumā vainīgos. Visu informāciju, ko spēlētājs atrod, ir iespējams lejupielādēt iekš kāda indivīda lietas materiāla. Spēlētājam tiek doti vairāki rīki, ar kuriem nepieciešams meklēt informāciju. Ir iespējams uzlauzt, un iekļūt aizdomās turētā indivīda e-pastā, telefonā, un pat viņu personīgajā datorā. Orwell ļoti labi sanāk likt spēlētājam justies neērti, lienot cilvēku personīgo dzīvi bez viņu piekrišanas, tomēr tā vienmēr cenšas iestāstīt, ka tu to dari valsts drošības labā.

Orwell izmanto ļoti interesantu grafikas stilu, līdzīgi kā spēle This Is The Police.

Spēt lasīt cilvēku ē-pasta vēstules un SMS ir ļoti interesanti, bet tajā pašā laikā - satraucoši.

Aizdomās turamo būs daudz, un par katru no tiem spēlētājs pamazām uzzinās vairāk un vairāk.

Grafika, skaņa

Spēles grafika mēģina panākt sajūtu, ka tu sēdi pie īstas tastatūras, pie īsta datora, un pie īstas datora kastes. Un tas izstrādātājiem pilnībā sanāca. Neviens personāžs spēlē nav ieskaņots, kas, manuprāt, ir izšķērdēta iespēja, tomēr par īstu mīnusu es to neuzskatu, so spēle ir lieliska arī bez tā. To pašu var teikt arī pa spēles soundtreku un skaņas efektiem - lai arī ne izcils, tomēr pieklājīgs komplekts, kas atbilst mūsdienu Indie spēļu standartiem. Priekš šādas tipa spēles skaņu efekti varbūt nav tik svarīgi, tomēr arī šeit izstrādātāji ir pacentušies. Šeit dominē zilā krāsu gamma, kas ir ļoti vienkārša, un tajā pašā laikā - relaksējoša. Ne reizi nebija tā, ka nevarēju saprast, kas atrodas uz mana ekrāna. Kā jau pieminēju, Orwell izmanto sava veida low poly art grafikas stilu, līdzīgi kā spēle This Is The Police. Šeit tika izmantots nedaudz realistiskāks stils - var redzēt katra indivīda sejas izteiksmi, apģērba detaļas, un tā tālāk.

Spēles saturs

Spēlē liela daļa darbību var tikt veiktas ar vienu vienīgu peles klikšķi. Atkārtošos - spēlējot Orwell, tu tiešām juties, it kā izmantotu īstu datoru. Orwell ir iedalīta 5 epizodēs, un šī raksta iznākšanas laikā ir pieejamas jau četras epizodes. Katra epizode skaitās kā viena diena, un ilgst ap vienu ar pusi stundu. Būtībā, spēlētāja mērķis ir vākt informācijas ''gabalus,'' un mēģināt atrast īsto cilvēku. Spēles pirmajās pāris minūtēs likās, ka tas kļūs par ļoti monotonu aktivitāti, tomēr tā nemaz nav - lasot cilvēku ē-pastus un ložņāt pa viņu desktopiem ir ļoti jautri. Tomēr ir jāatceras, ka katra tava izvēle ietekmēs spēles sižetu, tāpēc visi lēmumi ir vispirms jāapdomā. Līdz TellTale The Walking Dead, šeit, protams ir diezgan patālu, tomēr spēlētāja lēmumi ietekmē sižetu, pat ja ne pārāk daudz, un tas iepriecina.

Secinājums, kas nepatika

Orwell izstrādātāji savai spēle izvēlējušies ļoti interesantu, potenciālas pilnu ideju. Spēli skar vairākas strīdīgas tēmas - terorisms, iedzīvotāju pastāvīga novērošana, un būtībā, pati ideja, ka kāds var tik vienkārši izlasīt mūsu ē-pasta sarunas un piekļūt mūsu privātajai informācijai ir diezgan biedējoša, tomēr tā dot iespēju izveidot tiešam jautru, un intrigas pilnu spēli. Tieši tas izstrādātājiem Osmotic Studios ir arī izdevies.

Orwell ir spēle, kuru ir vērts uzspēlēt ikvienam ''vienkāršo'' spēļu cienītājam, ne tikai savas skaisti sazīmētās grafikas, bet arī intriģējošā stāsta un saistošā gameplay dēļ. Nevaru vien sagaidīt spēles pēdējo epizodi.

Spēli var iegādāties šeit.


Komentāri


Komentēt