UOC.LV

Jaunais 3DMark Ray Tracing tests liks tavai videokartei pasvīst

Vai tu šaubies par esošo benchmarking rīku spēju pilnvērtīgi likt tavai jaunajai RTX 3000.sērijas videokartei pasvīst? Vēlies būt gatavs, kad NVidia spēs saražot un atsūtīt tavu pasūtīto videokarti vai arī būs pieejamas jaunās AMD radītās RDNA2 sērijas RTX konkurentes? 3DMark ir sagatavojuši jaunu DirectX Ray Tracing testu, kam neinteresē, kura ražotāja vai modeļa karte ir tavā datorā, ja vien tā atbalsta DirectX Ray Tracing, un tests ir bez maksas pieejams tiem, kam jau ir 3DMark Port Royal versija.

Šis vārdu salikums jau sen ir izplatījies internetā un vairums geimeru vismaz aptuveni nojauš, kas tas ir un ko tas ziemā ēd. Tomēr atgādināšu, ka tā ir ļoti prasīga tehnoloģija, kas tiek izmantota modernās spēlēs, lai daudz reālistiskāk attēlotu apgaismojumu reālajā laikā, vienlaikus liekot videokartei kārtīgi pastrādāt. Šī tehnoloģija nu jau kādu laiku ir izmantojama, pateicoties RTX 2000.sērijas videokartēm un jaunās paaudzes 3000.sērijas videokartes daudz spējīgākas, tomēr drīz gaidāmās AMD RDNA2 videokartes beidzot radīs konkurenci NVidia, kas kādu laiku bija izrāvusies vadībā, it sevišķi, ja runa ir par ray tracing atbalstu.

Jaunais 3DMark DirectX Ray tracing tests atbalsta visas šo tehnoloģiju atbalstošās videokartes neatkarīgi no to ražotāja un modeļa, un liek tām smagi strādāt, lai tiktu galā ar ļoti prasīgo demonstrāciju. Tā ir aptuveni minūti gara un tajā redzami futūristiska androīdi kas dara androīdu lietas. Visur redzami gaismas atspīdumi un fokuss uz sevišķi detalizētiem efektiem tuvplānā.

Lai aptuveni saprastu, kādu veiktspēju vari sagaidīt no savas videokartes, RTX 3080 vidēji spēj izspiest aptuveni 48 kadrus sekundē.

Mans pieticīgais, ar RTX 2060 Super bruņotais draugs, šķiet, izlaidīs šo smago testu, jo es tā arī vēl neesmu sajutis vajadzību vai vēlmi pēc ray tracing manā dzīvē.

Vai tavs dators ir gatavs šīm tehnoloģijām?


Komentāri


Komentēt