UOC.LV

Jaunā Steam Playtest funkcija atvieglo spēļu testēšanu

Valve ir pievienojuši jaunu Steam funkciju - Steam Playtest - kas ļaus spēļu izstrādātājiem un izdevējiem pavisam vienkāršā veidā sniegt spēlētājiem iespēju notestēt vēl neizdotās spēles. Nekādas ņemšanās ar spēļu atslēgām vai e-pastu sarakstiem - izstrādātāji var ieslēgt šo funkciju, izvēlēties cik spēlētājiem dot pieeju vai mainīt maksimālo testētāju skaitu, kā arī izvēlēties, kad testēšana sāksies un beigsies.

Līdz šim pieejamie rīki, piemēram, spēļu testu atslēgas un demo versijas paliks pieejamas un Steam Playtest ir vienkārši jauna opcija, kam vajadzētu atvieglot izstrādātāju, izdevēju un spēlētāju savstarpējo sadarbību. Šī opcija ir īpaši patīkama no spēlētāja skatpunkta - spēlētājam tikai jānoklikšķina viena poga, lai pieteiktos testēšanai un iestātos testētāju rindā. Pēc tam spēles veidotāji var redzēt, cik daudzi testētāji ir pieteikušies, kā arī izvēlēties, cik daudziem dot šo testēšanas iespēju.

Playtest poga izskatās šādi (piemērs no topošās stratēģiskās kāršu spēles Total War: Elysium):

Arī pati Steam Playtest funkcija pašlaik tiek testēta, bet izstrādātāji jau tagad to var izmantot, kamēr Valve to sagatavo pilnvērtīgai publiskošanai. Tā ir bezmaksas opcija gan spēļu veidotājiem, gan spēlētājiem un tā neaizvieto Steam Early Access. Kā Valve paši ir paziņojuši, to var izmantot gan pirms spēles nonākšanas Early Access, gan laikā, kad spēle ir Early Access.


Komentāri


Komentēt